Motherland: The Return of Katinka

Jip Smit

“De zon zakt langzaam weg achter de rotsen en geeft het water een diepe roze gloed. Het wordt bijeengehouden door een grote kom van keiharde keien. De Poel van Mitra.”

In de wereld van Motherland heerst een vloek. Mannen hebben een levensloop van 80 jaar en vrouwen van drie dagen. Vrouwen zijn er enkel om te baren en sterven dan weer.

Maar bij de geboorte van Katinka loopt het anders. Zij groeit niet op in één dag, veroudert niet razendsnel, is niet op dag drie alweer een oud vrouwtje waarbij het stof in de rimpels ligt. Nee, Katinka heeft de levensloop van een man en is voorbestemd deze eeuwenoude vloek te verbreken.

lees meer

In The Return of Katinka keert Katinka terug naar haar moederland, De Eilanden van Treis Méres. Katinka heeft in een visioen van haar moeder de opdracht gekregen om een magische steen terug te plaatsen in de poel van Mitra om zo de vloek van drie dagen te verbreken. Maar zal dit haar ook lukken? Als de koning van de Eilanden Katinka aanbiedt om haar, in ruil voor de magische steen, tot koningin te kronen, vraagt ze zich af of ze sterk genoeg is om de verleiding te weerstaan. Hoeveel is het individu bereid om op te geven voor het grotere belang?

Na het succes van de komische voorstellingen Motherland (winnaar Best of Fringe Award 2020) en Motherland II Katinka Strikes Back neemt theatermaker Jip Smit je, in dit laatste en hilarische deel van de trilogie nog één keer mee, naar een magische wereld waarin we de queeste volgen van heldin Katinka.

Voorafgaand aan de voorstelling word je op een komische wijze bijgepraat over alles wat er tot nu toe is gebeurd. Het is dus helemaal niet nodig om deel één en twee gezien te hebben.

“In Motherland combineert Jip Smit fantasy met knullige kantoorhumor. Noem het gerust een nieuw genre”

de Volkskrant over Motherland I

“Het tweede deel van Jip Smits fantastytrilogie is opnieuw een combinatie van epische fantasy en droge humor.”

NRC**** over Motherland II

“De voorstelling (…) blinkt uit in fysieke comedy, bovenal van Jip Smit zelf, die alle hoeken van haar lijf en mimiek weet uit te buiten.” 

Theaterkrant over Motherland II

Speellijst

10/09/2620:00 Try-out Theater ParkvillaAlphen a/d Rijn
17/09/2620:30 Première SchuurHaarlemkaarten
19/09/2620:30Stadsgehoorzaal VlaardingenVlaardingenkaarten
23/09/2620:00De Lieve VrouwAmersfoortkaarten
24/09/2620:30De Nieuwe VorstTilburgkaarten
26/09/2620:30Theater WalhallaRotterdamkaarten
15/10/2620:15Het Nationale TheaterDen Haagkaarten
17/10/2620:30LUXNijmegenkaarten
20/10/2620:00Cultuurcentrum VU GriffioenAmsterdamkaarten
04/11/2620:00Theater KikkerUtrechtkaarten
05/11/2620:15SPOTGroningenkaarten
06/11/2620:30Schouwburg HengeloHengelokaarten
24/11/2620:00Theater aan de RijnArnhemkaarten
26/11/2620:30Theater De VestAlkmaarkaarten
27/11/2620:00Schouwburg AmstelveenAmstelveenkaarten
11/12/2620:00MimikDeventerkaarten
17/12/2620:30Theater BellevueAmsterdamkaarten
18/12/2620:30Theater BellevueAmsterdamkaarten
19/12/2620:30Theater BellevueAmsterdamkaarten

Credits

Concept en tekst: Jip Smit
Spel: Jip Smit en Marisa van Eyle
Regie: Ada Ozdogan
Decorontwerp: Janne Sterke
Kostuumontwerp: Esmee Thomassen
Componist: Ralf Pouw
Lichtontwerper: Yuri Schreuders

Pers & techniek

Contactgegevens marketeer: Laura van Wingerden | laura@viarudolphi.nl

Onze rol