VERKOOPINFORMATIE
Wie durft zijn eigen hebzucht in de bek te kijken? Suver Nuver is terug met geestverruimend theater dat wakker schudt!
WIE
Dette Glashouwer houdt zich al jaren bezig met activistisch theater. Nu werkt ze weer samen met haar oude collegae Peer van den Berg en Henk Zwart.
Suver Nuver is terug! Suver Nuver werd bekend met taboedoorbrekend, schurend bewegingstheater, met ontroerende verbeeldingskracht en platte slapstick.
Speciaal voor Bezeten van Bezit stelt Carlijn Kingma een ingekleurde versie van haar geprezen tekening Het waterwerk van ons geld ter beschikking. Kingma maakt kunstwerken en cartografie over geld als water, de invloed van de financiële elite en de toekomst van ons geldstelsel.
Daarnaast werken de Suvers samen met de jonge muzikant en acteur Victor Lange. Lange is ZME-er, een zelfstandige met elkaar. Ook is hij aangesloten bij het Eigentijds Kapitaalorgaan: geld en middelen worden niet gezien als bezit, maar als een levende stroom die ‘van zichzelf is’, vrij van winstbejag.
WAT
Waar Boomers de uitwassen van het op hol geslagen individualistische aandeelhouderskapitalisme niet hebben kunnen tegenhouden, zoeken jongeren naar oplossingen in de gemeenschap, de commons, de coöperatie. Dat vraagt om durf, om buiten de gebaande paden te treden en te experimenteren met nieuwe vormen van samenleven, delen en elkaar ontmoeten. Aan de hand van de poster Het waterwerk van ons geld laten de Suvers samen met de nieuwe generatie zien waar wij in terecht zijn gekomen. Een ongemakkelijk en humoristisch stripverhaal waarin uiteindelijk een nieuw ‘waterwerk van ons geld’ fysiek verbeeld wordt.
Voor deze voorstelling werkt Suver Nuver samen met een groot aantal partners, zoals de non-profit organisatie United Economy, Eigendom Anders, platform hetkanWel, Stichting We Are Stewards en lokale netwerken zoals die van Mokumpay (betaalnetwerk in Nieuw West in Amsterdam). Daarnaast wordt in een voortraject nauw samengewerkt met Godelieve Spaas (lector Kunst, Cultuur, Transitie aan HZ University of Applied Sciences) en Ineke van Zanten (co-founder van Stichting GreenWish).
“Als we de prikkeling van de lucht en het kabbelen van het water niet kunnen bezitten, hoe kunt u het dan van ons kopen?”
– Chief Seattle (1854)
