© Carin Verbruggen

We Are Them | okt 2027-mei 2028

Boys won't be boys

VERKOOPINFORMATIE

In tijden van polarisatie viert dit toonaangevende community-gezelschap de menselijkheid: dieper, persoonlijker en krachtiger dan ooit!

WIE
Boys Won’t Be Boys (Winnaar Winq Diversity Award 2024 en Best of Fringe 2018) brengt onder leiding van Rikkert van Huisstede al acht jaar een grote community van zeer diverse mensen samen. Ze brengen hun persoonlijke verhalen tot leven in muziek, dans, poëzie, storytelling, drag, cabaret of mime. Samen maken ze ruimte om de krappe gendernormen te doorbreken. Na het succes van hun dynamische collagevoorstellingen werken ze dit seizoen met een vaste, professionele cast, die elke voorstelling aangevuld wordt met een lokale speler uit de community. Terwijl de wereld steeds conservatiever lijkt te worden, biedt Boys Won’t Be Boys een warme, veilige en oprechte plek om samen te komen en de diepte in te gaan.

lees meer

WAT
Met een vaste sterrencast, een gerenommeerd artistiek team en afwisselende lokale spelers wordt WE ARE THEM dieper, persoonlijker en krachtiger dan ooit. In een tijd van polarisatie en toenemend geweld is inlevingsvermogen cruciaal. Vijf vooraanstaande BOYS WON’T BE BOYS en GIRLS WON’T BE GIRLS spelers uit dans, (klassieke) muziek, theater en cabaret vertolken elkaars indringende verhaal in een feestelijke, genre-overstijgende theaterervaring. Verhalen over emancipatie, feminisme, dekolonisatie, queerness, immigratie, validisme, ouderschap en gendervrijheid zijn via de kringgesprekkenmethode uit de community opgehaald. De voorstelling ademt toegankelijkheid en neemt je via wervelende performances mee in een nieuw begrip van de wereld. Want hoe meer we van elkaar durven te verschillen, des te meer we leren zien dat we allemaal evenveel mens zijn. En deze mensen zijn als geen ander in staat je blik te verruimen, je geest te verzachten en je hart te verwarmen.

Speelperiode: 28 oktober 2027 – 26 mei 2028 (donderdag en vrijdag)
Zaaltype: klein | midden
Duur: 90 minuten

Over Girls Won’t Be Girls: “Iedereen is anders, en iedereen is precies goed zoals-ie is. Dat mag dan een cliché zijn, zelden wordt het besef je zo onverdund toegediend. Een weldaad.”

Theaterkrant

Over Boys Won’t Be Boys: “Boys Won’t Be Boys is niet alleen een voorstelling, het is een ervaring.”

Het Parool

Over BWBB the Next Generation: “Een gevarieerd en sterk ontroerend programma. […] De kwetsbare opstelling van de makers beneemt de adem.”

Theaterkrant

Credits

Cast: Rikkert van Huisstede, Marleen Hendrickx, Vincenzo Turiano, Shaynah, Yung-Tuan Ku, een afwisselende lokale speler
Dramaturgie: Han van Wieringen (OVB)
Scenografie: Carly Everaert
Script: Koen Caris (OVB)
Regie: Rikkert van Huisstede

Pers & techniek

Onze rol